Home

O jakich sprawach trzeba pamiętać szykując legowisko dla swojego psa?

Wszyscy sympatycy psów stają czasami przed przymusem przygotowania psu odpowiedniego miejsca wypoczynku. Jednak pies mógłby nie zechcieć z różnych względów spędzać w tamtym miejscu czasu.
polowanie
Autor: Torrey Wiley
Źródło: http://www.flickr.com


Jednym z nich mogłoby być przykładowo to, że tego typu miejsce nie jest wystarczająco miękkie lub proponuje zwyczajnie zbyt małą ilość miejsca. Tego typu produkt można by nabyć w markecie z artykułami dla zwierząt albo w pewnym obszerniejszym supermarkecie. Jeszcze obszerniejszy wybór jest na pewno w internecie. Przy wybieraniu legowiska legovisko.pl/ trzeba zwracać uwagę, czy nie będzie ono zbyt twarde lub zbytnio małe. Potem, podczas używania legowisko nie powinno być również zabrudzone ani zamoczone. Musi za to być usytuowane w centrum naszego mieszkania, ponieważ brak zdolności obserwacji otoczenia domowników, może być następnym prawdopodobnym powodem, dla którego pies nie będzie chciał spędzać czasu w zakupionym przez nas legowisku. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest kupienie dwóch. Jedno można by przyszykować w często używanym przez domowników korytarzu, natomiast drugie może gwarantować odpowiednie warunki do spokojnego snu.


Czy potrafisz odpoczywać?
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.


Jeżeli naszym psem jest nieduży szczeniak i zamiast korzystać z legowiska po więcej informacji wejdź na w nocy wchodzi na nasze łóżko, nie trzeba na niego krzyczeć. Znaczy to jedynie, że nasz pupil szuka z nami kontaktu. Nie należy jednak jemu pozwalać na wpraszanie się do łóżka, ponieważ oduczenie go takich zachowań mogłoby okazać się niełatwe. O wiele lepiej jest urządzić legowisko szczeniaka blisko naszego łóżka.
Przyzwyczajenie do legowiska może wymagać czasu, kiedy już tak się stanie, pies z pewnością je polubi. Można go ponadto zmotywować kładąc do posłania jakąś lubianą przez psa rzecz.