Home

Jak dobrać ubrania myśliwskie, żeby polowania wyszły udanie?

Wysokiej klasy ubrania myśliwskie w odcieniach lasu to podstawa ubrania łowcy zwierząt i miłośników leśnego szaleństwa. To dla takich ludzi sklepy przygotowują specjalne katalogi z odzieżą, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami mające przeznaczenie leśne. Ludzie lasu: przeważnie leśnicy, (służba leśna), a głównie myśliwi działają w dzikiej przyrodzie, której po prostu nie da się zupełnie przewidzieć.

zobacz
Autor: Sheila Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są w lasach ogniwami które dopasowują się do natury, nigdy nie na odwrót. Obserwujemy to w ubraniach i wyposażeniu, które nabyć można w sklepach myśliwskich, militarnych. Barwy kurtek, płaszczy, dresów i wszystkich gadżetów to głównie kompozycje i mieszanki zieleni leśnej.

Polowanie to rodzaj aktywności, najczęściej pasja weekendowa, która oznacza pewną dozę ryzyka. Spotkanie oko w oko myśliwego ze zwierzyną pokroju dzika czy wilka zawsze wywołuje emocje. Człowiek nigdy nie będzie pewny, że polowanie będzie formalnością do odbębnienia, również mając najlepsze wabiki, niezawodzący sprzęt i ubrania świetnie maskujące - wejdź na 4hunters.

Nieprzewidywalność drogi jaką pokonuje zwierzę sprawia, że każdy myśliwy, nawet udający się na polowania z kolegą lub w większej grupie, powinien, potocznie mówiąc, mieć oczy szeroko otwarte. Stąd też całość wyposażenia ma wśród myśliwych istotną rolę. Nawet bielizna, zwyczajnie termoaktywna (na każde ochłodzenia) jest projektowana w kolorach zieleni leśnej. Kurtki myśliwskie muszą być głównie ciepłe i dobrane do proporcji łowców.

Za egzemplarze z wysokiej półki przeznaczone do noszenia myśliwym chętni zapłacą nawet do dwóch tysięcy złotych. Cienkie kurtki polarowe kupi się już od stu złotych, a w wersji z odczepianiem rękawków (zalety kamizelki przydają się na ciepłe dni lata) w sklepie zażądają kilkaset złotych.

Bez znaczenia czy jesteśmy zawodowymi myśliwymi, czy naszą pracą jest służba leśna - ubrania, które nosimy, powinny być relatywnie dobrej jakości, w kolorach maskujących, dopasowujących człowieka do przyrody. Te zabiegi nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także komfort przy długich rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie gościem przyrody leśnej, nigdy gospodarzem.